Στο μαραθώνιο του Αμβούργου (Haspa Marathon Hamburg), αγωνίστηκαν τρία από τα μέλη της ομάδας μας, την Κυριακή 23 Απριλίου 2017.
Ο Στέφανος Φυγετάκης, τερμάτισε σε χρόνο 02:59:10 και με την επίδοσή του αυτή, τηρεί την παράδοση να περνά τη γραμμή του τερματισμού, πριν περάσουν 3 ώρες από την εκκίνηση του αγώνα.
Η Βασιλεία Παντέρη, έδωσε τη δική της μάχη και έφτασε στον τερματισμό σε χρόνο 03:29:54, ενώ η παρουσία της παρέας στον φετινό μαραθώνιο του Αμβούργου, έκλεισε με τη συμμετοχή του Στέφανου Χαλκίτη, ο οποίος διήνυσε τα 42km σε 04:50:32.
Στις εγχώριες διοργανώσεις, οι αθλητές μας συμμετείχαν στον “8ο Ποσειδώνιο Ημιμαραθώνιο” και στον ορεινό αγώνα δρόμου “Μονοπάτι Παρνασού 2017”.
Ξεχωριστή, ήταν για άλλη μια φορά η παρουσία του Νικόλαου Λακαφώση, ο οποίος κατέκτησε την 2η θέση στη διαδρομή “Τέταρτο (1/4) Μαραθώνιος”, της διοργάνωσης του Ποσειδώνιου Ημιμαραθωνίου.
Τέλος, στο κομμάτι του στίβου, οι αθλητές μας αγωνίστηκαν στην 1η φάση του Διασυλλογικού Πρωταθλήματος Α/Γ, που πραγματοποιήθηκε στο “Εθνικό Αθλητικό Κέντρο Νεότητας Αγίου Κοσμά”.

Συγχαρητήρια σε όλους! Η προσπάθεια συνεχίζεται.