Οι αθλητές του Distance Runners Club, αποχαιρέτησαν τον μήνα Απρίλιο, συμμετέχοντας το Σαββατοκύριακό 29-30/05/2017 σε αγώνες σε όλη την Ελλάδα.
Στη Λευκάδα και την 7η διοργάνωση “Πράσιονος Λευκάδιος Ημιμαραθώνιος Δρόμους”, αγωνίστηκε ο αθλητής μας, Νάσος Μπαρμπαγιάννης, ο οποίος, στον αγώνα των 10km κατέκτησε την 3η θέση.
Στην οροσειρά της Ροδόπης και τον αγώνα των 82km του “Rodopi Challenge 50 miles 2017” (ROC), έτρεξε ο Νίκος Ζάνας, ο οποίος τερμάτισε επιτυχώς. Η συνολική θετική υψομετρική διαφορά (D+) είναι 4.300m και είναι τύπου “out – and – back”. Τέλος, στον “1ο Ημιμαραθώνιο Ισθμός – Κόρινθος”, η συμμετοχή του Distance Runners Club ήταν μαζική.
Εκεί, ο Νίκος Λακαφώσης, τερμάτισε 4ος στη γενική κατάταξη και 2ος στην ηλικιακή κατηγορία του και ο Χρήστος Νέγρης 5ος στην δική του ηλικιακή κατηγορία. Στον ίδιο αγώνα, επίσης, αγωνίστηκαν η Παναγιώτα Κατσώρχη, ο Πάρης Μπουλές, ο Οικονομήτσιος Γιώργος και η Νικολέτα Σορδάκη, όπου όλοι απέσπασαν σημαντικές θέσεις στις κατηγορίες τους.
Μπράβο παιδιά! Η προσπάθεια συνεχίζεται!